Jaki był / będzie dzień tygodnia - kalkulatorInstrukcja
W okienku kalkulatora wpisz datę w formacie DD-MM-RRRR (RRRR >= 1582) i kliknij   Sprawdź  , poniżej wyświetli się jaki będzie to dzień tygodnia.


Każda data, każdy dzień w roku charakteryzuje się tym, że ma swoją nazwę. Jak wszyscy wiemy jest to 7 różnych dni tygodnia - Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela. Dni do przodu tydzień dwa i wstecz, jeszcze można podać z pamięci jakie będą, ale jeśli chodzi o dalsze dni, to już nie jest tak prosto. Jeśli posiadasz przy sobie kalendarz, to sprawdzisz tą informację jeśli chodzi o bieżący rok, natomiast jeśli chodzi o lata wstecz, czy do przodu już raczej będziesz zmuszony do użycia powyższego narzędzia, które ustali dzień tygodnia, każdej daty którą podasz w formularzu. Przykładowo możesz sprawdzić jakiego dnia się urodziłeś, podając datę urodzenia. Możesz również sprawdzić było w tym czasie jakieś ważne wydarzenie historyczne i wiele innych. Ważne, żebyś znał dokładną datę (DD.MM.RRRR) którą chcesz sprawdzić.

Ważna uwaga. Powyższy kalkulator umożliwia sprawdzanie dat tylko po roku 1582 roku, gdyż w tym roku nastąpiła zamiana kalendarza juliańskiego na gregoriański, przez co wynik mógłby się nieznacznie różnić.