Kalkulator BMI

Waga (kg)

Wzrost (cm)
BMI:

Opis:Instrukcja
Aby obliczyć swoje BMI, wystarczy że w formularzu powyżej, podasz swoją dokładną wagę w kilogramach i dokładny wzrost w centymetrach. Po kliknięciu przycisku   Oblicz  , wyświetli się Twoje BMI, wraz z opisem co ono oznacza.


Co to jest BMI?

Najkrócej pisząc jest to wskaźnik masy ciała, a sam skrót pochodzi od angielskich słów body mass index. Dzięki temu wskaźnikowi możesz sprawdzić czy Twoja masa ciała jest prawidłowa. Samo obliczanie odbywa się za pomocą specjalnego wzoru do obliczenia którego niezbędne są dwie wartości - waga i wzrost osoby, której wyznacza się BMI. Pozwala to na łatwe zdiagnozowanie nieprawidłowości (lub prawidłowości) zdrowotnych organizmu. Poniżej tabela z dokładną klasyfikacją wartości BMI i co one oznaczają:

tabela co oznaczają punkty bmi

Jak widać na powyższej tabelce, optymalny zakres wskaźnika masy ciała, to wartość z przedziału 18,5–24,99, aczkolwiek z wiekiem te wartości mogą być nieznacznie wyższe i również być prawidłowe.
Oczywiście warto pamiętać, że BMI nadaje się do mierzenia wskaźnika tylko dla osób dorosłych, dla dzieci są specjalne siatki centylowe.