Oblicz wiek osoby po dacie urodzenia
Instrukcja
Ten kalkulator pozwoli Ci w szybki sposób ustalić wiek osoby (ile ma ona lat), gdy znasz tylko rok jej urodzenia. W okienku wpisujesz pełen rok np.(1980) i po kliknięciu   Oblicz  , poniżej wyskoczy Ci jej wiek.


Liczenie roku urodzenia

Każdy z nas urodził się w konkretnym dniu, miesiącu i roku. Gdy ktoś się Ciebie zapyta kiedy się urodziłeś, szybko odpowiesz, bo datę swoich urodzin każdy pamięta bardzo dobrze, tak samo jak to ile masz lat. Gorzej to wygląda od strony innej osoby. Patrząc na datę urodzenia obcej osoby, nie da się szybko odczytać jej wieku. Trzeba by to obliczyć odejmując od aktualnego roku, rok urodzenia z daty urodzenia, wtedy wynik tego działania byłby ilością lat. Powyższy kalkulator ułatwia sprawę, ponieważ obliczy to za Ciebie, a ty jedynie będziesz musiał wpisać rok urodzenia.
Oczywiście to jeden z przykładów użycia tego narzędzia. Można za jego pomocą obliczyć np. ile minęło lat od jakieś historycznej daty do dnia dzisiejszego. Oczywiście wszystko z pominięciem dnia i miesiąca, tylko same lata.