Obliczanie różnicy dni między dwiema datami


Pierwsza data:


Druga data:Instrukcja
Narzędzie do sprawdzania, jaki okres czasu minął między podanymi datami. Wpisz w formularzu piewszą datę (DD.MM.RRRR) i drugą (DD.MM.RRRR) i kliknij   Sprawdź  . Poniżej wyświetli Ci się różnica w postaci ilości dni.
Jednocześnie narzędzie wykonuje również do sumowanie czasu. No bo jakby nie patrzył, zlicza jaki okres (w dniach) minął, od jednej daty do drugiej.


W czym może się przydać takie obliczenie?

Chcesz wiedzieć ile dni minęło od Twoich urodzin do dziś? A może chcesz się dowiedzieć ile lat dzieli datę twojego urodzenia od daty urodzenia twojego idola? Możesz to łatwo obliczyć korzystając z tego kalkulatora. Podaj daty wpisując dzień, miesiąc i rok, a następnie kliknij Oblicz. Ilość dni możesz zamienić na lata jeśli tego potrzebujesz.

Obliczanie różnicy dat może też być przydatne w szkole np. na lekcji historii, gdzie masz do wyliczenia ile dni trwała jakaś historyczna bitwa czy powstanie, ile lat żył jakiś król czy władca albo ile trwała dana historyczna epoka.

Prócz tego na codzień kalkulatora możesz użyć do obliczenia różnicy wieku, jaka jest np. między tobą a twoim mężem, twoim dzieckiem, twoim chłopakiem czy twoją koleżanką. Wpisując datę dzisiejszą i datę dawniejszą (czegoś co już miało miejsce, czegoś co się już stało), możesz w łatwy sposób obliczyć ile lat temu np. kupiłeś dom, zrobiłeś remont czy ile lat minęło od wakacji np. nad morzem lub za granicą. Wyliczanie tego typu możesz też wykonać ręcznie licząc różnicę dwóch dat poprzez zapis na kartce papieru, wyliczając różnicę na kalkulatorze, albo licząc w pamięci, ale z naszym kalkulatorem zrobisz to zdecydowanie szybciej.