Sprawdzanie ilości znakówInstrukcja
Tym prostym narzędziem sprawdzisz jak długi jest tekst. Wystarczy że wkleisz (wcześniej skopiowany) lub wpiszesz tekst w którym chcesz sprawdzić ilość znaków. Poniżej wyświetli się ich ilość. Gdy będziesz pisał ręcznie, to ilość będzie aktualizowana na żywo.


Każdy wyraz, zdanie, akapit czy cały artykuł składa się nie tylko z wyrazów, ale przede wszystkim z liter, cyfr czy innych znaków. Znakiem jako takim jest również spacja, czyli odstęp między wyrazami oraz enter czyli znak nowej lini w tekście. Generalnie każdą tą część składową można nazwać znakiem. Gdy musisz napisać jakiś tekst i ma on limit w postaci ilości liter, to najlepiej użyć narzędzi online jak powyżej w celu weryfikacji.

Bardzo przydatne jest ono również dla copywriterów, który zawodowo zajmują się pisaniem artykułów. Te artykuły często są zamawiane z określonym limitem znaków. Jeszcze inny przypadek, to formularze w internecie z limitem wpisanych liter, które można napisać. Wtedy można użyć powyższego zliczacza, pisząc w formularzu tekst i śledzić na bieżąco, czy tekst nie przekroczy limitu.