Paleta kolorów online - HEX i RGB

Wybierz kolor z aktywnej palety i sprawdź poniżej jego wartość w HEX i RGB
Powyższa paleta kolorów składa się z podstawowych kolorów i kilkuset ich odcieni, łącznie z odcienami szarości. Paleta jest aktywna online, więc nie tylko wyświetla kolory, ale również pozwala powiększyć dany kolor (większy kwadrat) i podać jego zapis heksadecymalny (HEX) oraz w postaci RGB (red, green, blue). Wystarczy że klikniesz w kwartacik z interesującą Cię barwą z palety.

Tabela może się okazać bardzo przydatna dla twórców stron internetowych, webmasterów i grafików komputerowych, którzy chcą dobrać konkretny kolor jakiegoś elementu graficznego czy czcionki na stronę internetową. Na przykład wartości kolorów różnych elementów witryn interentowych w HTML czy CSS, podaje się w zapisie szesnastkowym HEX (rzadziej w RGB).
Ale zapis cyfrowy to jedno, trzeba jeszcze wizualnie sprawdzić, jakie kolory będą pasowały do danego projektu. W tym przypadku idealnie sprawdzi się powyższe narzędzie online, dostępne na tej stronie. Pozwala ona wizualnie wybrać kolor i przekonwertować go na zapis cyfrowy.

Powyższa paleta HEX jest bardzo uniwersalnym narzędziem, które dostarcza precyzyjne dane odnośnie barw. Oznaczenia te są zapisane w standardzie zrozumiałym dla każdego systemu, który wykorzystuje w swojej konstrukcji oznaczenia kolorów.