Dzielenie wyrazów z tekstu online
Powyższe narzędzie służy do dzielenia pojedyńczych wyrazów, jedno słowo pod drugim z gotowego tekstu. Wystarczy że wpiszesz lub wkleisz ze schowka systemowego dowolny tekst. Po kliknieciu w przycisk Zamień, poniżej otrzymasz podzielone zdania na oddzielne słowa każde w swoim wierszu. Co ważne narzędzie usuwa z tekstu wszystkie znaki interpunkcyje i specjalne typu przecinek, kropka, nawias itp. i w to miejszce daje znak nowej lini, czy enter jak kto woli.

Co prawda operację podziału zdań, można wykonać również w innych programach typu Word czy Excel. Ale tutaj jest ta zaleta, że wszystko odbywa się online, więc nie trzeba mieć zainstalowanej dodatkowej aplikacji na swoim komputerze. Wszystko odbywa się przez przeglądrkę internetową, którą posiada każdy komputer lub smartfon.

A do czego może się to przydać? Zastosowań może być tyle ile sobie wymyślisz. Jeśli masz jakiś artykuł i np. chcesz z niego wydobyć tagi lub kluczowe słowa. Wtedy "rozbijasz" je na oddzielne wyrazy, usuwasz przyimki i inne niepotrzebne zwroty, a na koniec pozostaje lista tych naistotniejszych, które jeszcze możesz posortować w kolejności alfabetycznej.
Albo może się zdarzyć, że już masz jakąś listę gotowych słów, ale są napisane ciągiem lub poodzielane jakiś przecinkiem lub średnikiem. Wtedy możesz sobie przekształcić to, do postaci listy każde w swojej linii.