Jakie jest moje IP?


Twoje IP:

3.229.117.191


Lokalizacja: USAInstrukcja
Te narzędzie ma charakter informacyjny, więc nie wymaga od Ciebie żadnych działań poza wejściem na tą stronę. Gdy już na niej jesteś, automatycznie wyświetla się Twój adres IP (zewnętrzny) oraz kraj z którego on pochodzi.


Co to jest adres IP i po co mi on potrzebny?

Jest to konfiguracja czterech liczb oddzielonych od siebie kropkami i ma taki wygląd:

192.168.1.0

Oczywiście powyższy adres IP jest przykładowy i ma pokazać ogólną konstrukcję, i akurat w tym przypadku pokazuje że dotyczy wewnętrznej sieci LAN, którą każdy z nas posiada, gdy ma w domu WIFI. Natomiast Twój IP pokazany na tej stronie jest adresem zewnętrznym, czyli takim który przydziela Ci operator internetu. Każde urządzenie podpięte do sieci publicznej internet, posiada taki unikalny adres IP, dzięki temu może się wzajemnie komunikować z innymi urządzeniami w sieci na całym świecie.
Na tej stronie wyświetla się zewnętrzny IP w czwartej wersji protokołu komunikacyjnego (IPv4). Co prawda istnieje nowsza jego wersja IPv6 i ma zupełnie inny wygląd, ale póki co jest ona dużo mniej popularna od IPv4.

Ważna uwaga! Adres powyżej nie musi być unikalny i przypisany tylko do Twojego urządzenia. Jest on udostępniany przez Twojego operatora internetu (ISP), który równie dobrze może go udostępniać na zasadzie współdzielnia z wieloma innymi ich klientami. A jeśli masz interent mobilny, to tutaj co prawda jeden adres przypisany jest tylko Tobie. Ale jest on zmienny i za każdym razem po rozłączeniu i ponownym połączeniu z internetem, zostaje Ci przypisany inny. I to jest też kolejna cecha niniejszego narzędzia - możesz sprawdzić czy masz stały czy zmienny IP.