Jakie jest dzisiaj święto?Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich
Pobierz i udostępnij:
wygenerowane dzisiejsze święto
Pobierz obraz

informacja Wygenerowaną grafikę możesz za darmo ściągać i udostępniać w internecie, pod warunkiem zachowania oryginalnej postaci.


Jakie będą święta w najbliższych dniach:

poniedziałek (11.12.2023): Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich

wtorek (12.12.2023): Dzień Guzika

środa (13.12.2023): Dzień Księgarza, Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci, Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego

czwartek (14.12.2023): Dzień Małpy

piątek (15.12.2023): Dzień Herbaty

sobota (16.12.2023): Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą
Święto to czas, w którym obchodzimy jakąś szczególną uroczystość. Czas świętowania może być krótki lub długi, czyli może trwać jeden dzień lub kilka dni. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju ono jest. Jeśli są to np. urodziny, imieniny, Walentynki, Dzień Kobiet, Chłopaka, Nauczyciela, Rodziny, Babci i Dziadka to zazwyczaj święto takie będzie trwało, jak sama nazwa wskazuje, jeden dzień. Jeśli natomiast chodzi o święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocy wówczas będą one trwać kilka dni, zazwyczaj trzy dni, ponieważ są to dłuższe święta.

Przeważnie jest tak, że dni świąteczne są dniami wolnymi od pracy. Dzieje się tak głównie w przypadku świąt państwowych oraz kościelnych. Ze świętami związane są różne tradycje, zwyczaje oraz obrzędy, które są charakterystyczne dla danego wydarzenia. Każde święto, niezależnie czy mniejsze czy większe, czy obchodzone bardziej czy mniej (jeśli jest nietypowe), ma swoje cechy bądź elementy charakterystyczne. Dzięki temu możemy łatwo zapamiętać obyczaje związane z danym świętem oraz odpowiednio się przygotować do jego obchodów. Święta możemy obchodzić sami, ale również w groniw przyjaciół, znajomych czy rodziny.

Na tej stronie chcieliśmy Ci udostępnić największą możliwą ilość świąt, które odbywają się praktycznie codziennie. Te najważniejsze, wiadomo każdy z nas dobrze zna i pamięta. Ale jest też dużo mniej znanych, których nie znajdziesz na kartce kalendarza. My zgromadziliśmy pokaźną bazę, na każdy dzień.

Dzisiejsza data:


poniedziałek

11 grudnia 2023 roku