Zamiana dużych liter na małe online
Instrukcja
Konwenter do zamiany dużych liter z podanego tekstu na małe. W okienku wpisz lub wklej ze schowka systemowego, tekst w którym chcesz zmniejszyć wszystkie litery z dużych na małe, następnie kliknij   Zamień  . Poniżej wyświetli się przekonwertowany tekst. Może on być dowolnej długości, narzędzie nie ma limitu znaków.


Zamiana tekstów z dużymi literami na małe

Jeśli masz duży tekst w którym część wyrazów jest napisana wielkimi literkami (tzw. Wersaliki) lub zaczynają się z wielkiej literu, a jednak potrzebujesz zmniejszyć wszystkie do małych literek, to ręczna edycja takiego tekstu może okazać się dość karkołomna. Najlepiej wtedy użyć powyższego narzędzia i zrobić to wszystko jednym kliknięciem.
W internecie czasami zdarzają się jeszcze bardziej ekstremalne sytuacje. Niektórzy internauci na forach potrafią napisać całe posty wielkimi drukowanymi literami, np.:

TO JEST TEKST NAPISANY DUŻYMI LITERAMI

Ale najlepsze, gdy jest on napisany wiekimi i małymi naprzemiennie:

To JeSt TeKsT nApIsAnY dUżYmI lItErAmI

Żeby takie coś pozamieniać, aby wyglądało normalnie, to trzeba by naprawdę mieć dużo czasu. W ogóle ciężko taki tekst przeczytać. Pozostaje jedynie przemiana wszystkich liter na małe.