Zamiana małych liter na duże online
Powyższy konwenter służy do zamiany liter w tekście z małych na duże (wielkie) litery. Wystarczy że wkleisz gotowy tekst ze schowka systemowego w okienko i klikniesz przycisk   Zamień  . Poniżej wyświetli się on w wersji przekonwertowanej, dzięki czemu będzie cały z dużych literek.

Przykład:

tekst napisany z małych liter

Wynik:

TEKST NAPISANY Z MAŁYCH LITER

Jeśli w pierwotnym tekście zdarzy się duża litera (np. pierwsza na początku zdania), to konwenter nic z taką literką nie zrobi, tylko pozostawi dużą. Oczywiście obsługuje on również polskie czcionki.

Narzędzie może być przydatne, gdy musisz coś napisać dużymi drukowanymi literami, a masz do dyspozycji tekst napisany małymi. Po co wszystko pisać na nowo z wciśniętym Sziftem lub Caps Lockiem, jeśli można zrobić to jednym kliknięciem myszki.

Tekst pisany w całości wielkimi literami jest używany przy np. wypisywaniu życzeń, dyplomów, gratulacji lub gdy chcemy napisać ogłoszeni czy informację na stronę. Czasem chcąc zaznaczyć, że dana wiadomość jest ważna piszemy wszystko wielimi literami. Wielkie litery możemy też drukować w różnym rozmiarze i wówczas wyciąć je i utworzyć z nich napis na tablicę ogłoszeń lub jako dekorację na uroczystości np. w szkole czy w przedszkolu. Za pomocą samych wielkich liter możemy też pisać książki dla dzieci, szczególnie najmłodszych, gdzie np. poznają alfabet, dni tygodnia, nazwy miesięcy lub pór roku. Wszystko zależy od naszej potrzeby. Najważniejsze jednak w tym, że mamy takie narzędzie do zmiany wielkości liter w tekście z małych na duże.