Generator losowych haseł


Instrukcja
Powyższym kalkulatorem możesz wygenerować losowe hasło. W pierwszym okienku określasz jakiej długości powinno ono być (najlepiej pow. 8 znaków), potem wybierasz jego konstrukcję, czyli z jakich znaków ma się składać - z samych liczb, liter i liczb czy w standardzie szesnastkowym (hex). Na końcu ustalasz ile chcesz wygenerować haseł, może to być jedno, albo wiele za jednym generowaniem.


Bezpieczeństwo

W obecnych czasach hasło (obok loginu), to chyba najważniejsza rzecz jeśli chodzi o wituralny świat komputerowy. Potrzebne są one nam wszędzie, od hasła (PIN) do karty płatniczej, przez pocztę email, portale społecznościowe, komputery czy inne usługi elektroniczne.
I właśnie dlatego samo tworzenie hasła powinno się odbywać zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, tak żeby nie zostało łatwo odgadnięte lub złamane. Dlatego zawsze powinno posiadać w sobie elementy losowości, a nie być tworzone według schematów łatwych do odgadnięcia. A już na pewno każde hasło do odrębnej usługi powinno być inne. Dzięki temu będziesz miał pewność, że gdy ono w jakiś sposób wypłynie z jednego miejsca (usługi z której korzystasz), nie będzie pasować w innych miejscach gdzie masz konto. A każde inne i unikalne hasło do swoich kont, gwarantuje bezpieczeństwo Twoich danych.

Najważniejsze cechy bezpiecznego hasła:
- minimum 8 znaków
- przynajmniej jedna duża litera
- przynajmniej jedna mała litera
- musi być jakaś cyfra bądź liczba
- musi być znak specjalny (!,@,#,$,%,,,* itp.)

Oczywiście powyższy generator pozwala tworzyć różne hasła, np. do tworzenia kodów PIN przyda się wygenerowanie losowej wartości, składających się tylko z samych cyfr.