Generator htaccess online

Plik .htaccess jest specjalnym plikem tekstowym, w którym umieszcza się dane konfiguracyjne dla Twojego serwera www. Sama nazwa pliku ma dość dziwną kontrukcję, bo zaczyna się od kropki.
Natomiast jeśli chodzi o jego zawartość, to parametrami w pliku htaccess, możesz zabezpieczyć swoją stronę hasłem, stworzyć przyjazne adresy URL, przekierować adres domeny na prostszą wersję bez www, na wersję https czy w ogóle na nową domenę. Oczywiście wymienione wcześniej opcje to są te najczęściej używane, natomiast możliwośći tego pliku są dużo większe.

Powyższe narzędzie służy do automatycznego generowania czterech najpopularniejszych instrukcji. Wystarczy żę wpiszesz adres domeny (bez wpisywania http:// i www na początku) dla której chcesz stworzyć instrukcje dla pliku .htaccess i wybierzesz jedną z czterech dostępnych opcji:

Przekierowanie 301 - pozwala skonfigurować przekierowanie 301 z obecnej domeny na zupełnie nową. Jest to bardzo przydatne przy zmianie adresu domeny internetowej Twojego serwisu. Dzięki czemu użytkownicy, a w szczególności wyszukiwarki interentowe dowiadują się, że serwis został trwale przeniesiony na nową domenę.

Przekierowanie na bez www - w obecnych czasach już się odchodzi o używania przedrostka www, przy zapisie adresów stron internetowych. Skaraca to jego długość i ujednolica nazewnictwo. To przekierowanie sprawi, że nawet jeśli ktoś wpisze adres Twojej strony z przedrostkiem www.nazwadomeny.pl, to i tak go przekieruje na nazwadomeny.pl

Przekierowanie na www - natomist jeśli jednak chcesz, żeby adres Twojej witryny wyświetlał się z przedrostkiem www, to zaznaczasz tą opcję.

Przekierowanie na HTTPS - ta opcja będzie przekierowywać Twoją domenę na połączenie SSL, z protokołu http:// na https:// czyli na połączenie szyfrowane. Oczywiście trzeba pamiętać, że w tym przypadku Twoja domena na serwerze musi być podpięta pod certyfikat SSL.

Po kliknięciu generuj na dole wyświetli się okienko z gotową instrukcją, którą wystarczy wkleić do pliku .htaccess, który znajduje się w katalogu głównym danej strony. Jeśli go tam nie ma, to trzeba go stworzyć ręcznie, np. w zwykłym notatniku.
Uwaga! Zasada przy tworzeniu instrukcji pliku htaccess jest taka, że zawsze na końcu zawsze powinna być pusta linia. Nasz generator taką tworzy, więc warto pamiętać, żeby ją skopiować z resztą kodu.