Generator tekstu Lorem Ipsum
Powyższe narzędzie służy do generowania przykładowego tekstu Lorem Ipsum. Wystarczy tylko podać, ile ma być wygenerowanych akapitów tekstu.

Oczywiście warto wyjaśnić, co to w ogóle jest ten cały Lorem Ipsum? Na pewno część z Was się z tym spotkała, głównie w internecie. Jest to tekst napisany w języku łacińskim i służy głównie do wypełnienia tekstem np. strony internetowej. Chociaż niekoniecznie musi to być strona www, może to być cokolwiek innego. Na przykład jakiś projekt ulotki, publikacji książkowej czy broszury. Dzięki temu, że treść przykładowego tekstu nie jest po polsku, ktoś kto na to będzie patrzył, nie będzie się skupiał na treści, tylko na całości projektu i jego walorach estetycznych. Webmasterzy często mogą się z nim spotkać na stronach z szablonami witryn internetowych, gdzie treść stron wypełniona jest właśnie tego typu tekstem.

Sama tekst wywodzi się od starożytnego dzieła (z 45 p.n.e.), rzymskiego pisarza Cycerona, traktatu "O granicach dobra i zła". To właśnie jego fragmenty, zostały użyte do stworzenia tego nic nie znaczącego tekstu.

Tak wygląda treść akapitu Lorem Ipsum:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Jeśli sam potrzebujesz losowego tekstu do wypełnienia swojego projektu, ten genrator umożliwi Ci wygenerowanie tekstów, składających się z dowolnej ilości akapitów.