Generator losowych słówTen generator przyda się każdemu kto poszukuje jakiegoś słowa lub potrzebne mu ono do gry czy słownych zabaw. Jak działa nasz generator? W bazie znajdują się różnego rodzaju słowa (ok. 10 tys.). W pole Ilość słów wpisujesz ile ma ich zostać wylosowanych i klikasz Generuj. Automatycznie poniżej zaznaczona jest opcja dowolne, która wyświetli Ci dowolne wyrazy w ilości jaką podałeś. Jeśli chcesz możesz również zaznaczyć jaką część mowy ma zostać wygenerowana. Wówczas zaznaczasz rzeczowniki, czasowniki lub przymiotniki.

Wylosowanymi w generatorze słowami możesz się dowolnie bawić. Można ich użyć do określania jaka to część zdania (gdy zaznaczysz dowolne), możesz tworzyć do nich synonimy lub przeciwieństwa, możesz użyć ich tworząc opowiadanie czy historyjkę. Wygenerowane wyrazy mogą przydać ci się w grach słownych, kalamburach, w wymyślaniu nazw czy nicków. Możesz bawić się nimi na wszelkie wymyślone sposoby np. wypisać jak najwięcej słów zaczynających się na daną literę, tworzyć wyrazy od liter danego wyrazu, który wylosowałeś albo stworzyć opowiadanie z wyrazów, które pokazał ci generator.

Rozwiązań do korzystania z generatora losowych wyrazów jest mnóstwo i wszystko zależy od waszej potrzeby, wyobraźni i pomysłu na ich użycie.

Klikając 'Dowolne' i podając ilość słów możesz samodzielnie określać jaka to część zdania: rzeczownik, czasownik czy przymiotnik. Jest to przydatne w nauce klas w edukacji wczesnoszkolnej. Dziecko może też z wylosowanych rzeczowników i czasowników ułożyć zdania, które zakończy przymiotnikiem, który samodzielnie dopisze.