Losowanie imion online


losuj imię

Instrukcja
Narzędzie online za pomocą którego, wylosujesz dowolne imię polskie z ponad tysiąca dostępnych. Wybierz czy ma być ono żeńskie czy męskie i kliknij przycisk   Losuj  . Losować można bez limitu.


Co to jest imię?

Imię to chyba jedno z najbardziej oczywistych słów, którego każdy z nas zna znaczenie. Niezależnie od kraju, kultury czy miejsca gdzie mieszkamy, każdy z ludzi (obok nazwiska) ma jakieś imię. Przeważnie nadają nam je nasi rodzice, którzy przy wyborze kierują się różnymi kryteriami. Typowo polskich imion nie ma za dużo, gdyż na całym świecie czy w Europie się przeplatają. Mamy wiele zapożyczeń jeśli chodzi o imiona. W wielu krajach występują takie same, tylko są zapisane inaczej w każdym języku, ale gdy się je tłumaczy, to brzmią tak samo.
Powyższe narzędzie losujące imiona, przygotowane jest też dla rodziców, kórzy mogą mieć problem z wymyśleniem imienia dla swojego przyszłego dziecka. Może losując, jakieś Ci się spodoba. A może ktoś chce sobie przejrzeć, jakie występują w Polsce imiona, losowo przeglądając. Zastosowań może być wiele.
Baza losowanych powyżej imion, składa się z takich które mają swoje święto w polskim kalendarzu. Te które występują bardzo rzadko lub pochodzą z innych krajów, może nie być, dlatego warto mieć na uwadzę, że są to te najpopularniejsze.