Losowanie japońskich imion onlinewylosuj japońskie imiona

Generator za pomocą którego, wylosujesz żeńskie lub męskie imię japońskie. W bazie znajduje się ponad tysiąc imion. Wystarczy wybrać czy ma być ono żeńskie czy męskie i kliknąć przycisk Losuj. Losować można bez limitu.

Pochodzenie imion japońskich
Japońskie imiona są podzielone podobnie jak nasze na żeńskie i męskie, ale są również i takie, które nie są przypisane konkretnie do jednej czy drugiej płci. W Japonii zazwyczaj nadaje się je dzieciom ze względu na jakąś cechę np. wyglądu bądź charakteru dziecka. Rodzice nadając dziecku wybrane imię wierzą w to, że wpłynie ono na dalszą ścieżkę jego życia, a poza tym imiona te prócz ważnego przesłania mają również piękne brzmienie np.
- jeśli chodzi dla chłopców: wspaniałomyślny (Hiroshi), zdrowy (Kenta), prawdomówny (Makoto), silny (Tsuyoshi), trwały (Yuma), pomocny (Daisuke), odważny (Isamu), mądry (Kenichi), pokorny (Kenzo), zdyscyplinowany (Osamu), dostojny (Rin), wybitny (Ritsu), rozsądny (Satoshi), święty (Shuta), godny pochwały (Takashi), uczciwy (Tatsuki), doskonały (Yuto);
- jeśli chodzi dla dziewczyn: niewinna (Junko), spokojna (Kazuko), piękna (Misaki), szczęśliwa (Sachiko), mądra (Reina), trwała (Yua), kolorowa (Aya), czysta (Jun), pięknooka (Hitomi), inteligentna (Kei), życzliwa (Megumi), bezpośrednia (Nao), bogata (Yuuko).

Japończycy bardziej stawiają właśnie na 'dobrą wróżbę' niż nadawanie ich ze względu na popularność czy ze względu na to, że takie imię nosi np. gwiazda popkultury. W krajach europejskich jeszcze panuje właśnie taki trend i to właśnie przychodzący poniekąd z kraju Kwitnącej Wiśni, że imiona japońskie stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak przede wszystkim poprzez rozwój internetu, nowych technologii oraz turystyki i związanej z nią wymiany kulturowej. Popularne są one również za sprawą mangi, która w krajach zachodnich jest również popularna.

Ciekawostką odnośnie imion w tym kraju jest to, że wszyscy z wyjątkiem japońskiej rodziny cesarskiej, nosi zarówno imię jak i nazwisko. Cechą rodziny cesarkiej jest to, że jej członkowie nie noszą nazwiska.